Sołectwo Grzawa | Oficjalna strona sołectwa

Kiedy wywóz ?

Aplikacja „Kiedy wywóz” odpadów komunalnych od 4 kwietnia dostępna na smartfonie
Od 4 kwietnia uruchomiona zostanie mobilna aplikacja na smartfony o nazwie „Kiedy wywóz”. Jest to darmowa aplikacja skierowana do mieszkańców gminy Miedźna, dzięki której każdy będzie miał możliwość sprawdzenia w dowolnym miejscu i czasie harmonogramu wywozu odpadów, jak również zgłoszenia lokalizacji dzikiego wysypiska.

„Kiedy wywóz” dedykowana jest dla smartfonów działających na systemach operacyjnych typu: Android, iOS oraz Windows 7 i Windows 8.

Każdy z systemów posiada właściwy dla siebie sklep (Google play, App Store, Windows Store), w którym z łatwością można odnaleźć daną aplikację oraz bezpłatnie ją ściągnąć i zainstalować.

Udostępnione w aplikacji harmonogramy wywozu odpadów z terenu gminy będą w przejrzystej formie przedstawiać terminy odbioru poszczególnych frakcji odpadów zarówno dla zabudowy jednorodzinnej jak i wielorodzinnej. Aby móc sprawdzić na smartfonie termin odbioru odpadów należy po zainstalowaniu skonfigurować aplikację, wprowadzając interesującą nas lokalizację np. miejsce zamieszkania.

Funkcja „śmieci niczyje” umożliwi zgłaszanie występowania dzikich wysypisk, w której będzie można określić miejsca zalegania odpadów i ich rodzaj.

W aplikacji mieszkańcy znajdą również treści o charakterze edukacyjnym, związane ze sposobem selektywnej zbiórki odpadów, a także w jaki sposób mogą się pozbyć najbardziej problematycznych odpadów, gdzie wyrzucić zużyte baterie oraz kiedy i jakie odpady mogą oddać przy okazji zbiórki wielkogabarytów.

Za pośrednictwem aplikacji będzie można również zgłaszać uwagi do harmonogramów odbioru odpadów lub opóźnienia w wywozach. Zgłoszenia będą kierowane bezpośrednio do tutejszego urzędu co pozwoli na poprawienie jakości usług związanych z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z aplikacji.

Z powodu awarii technicznej, za którą nie odpowiada gmina Miedźna ani firma tworząca program „Kiedy Wywóz”, dla użytkowników systemu Windows aplikacja będzie dostępna w terminie od 7 do 10 dni. Za utrudnienia przepraszamy.


wersja Android link