Koło Gospodyń Wiejskich

* Dzień Seniora
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2017.02.02     dodał: admin
sołectwo Grzawa

W czwaretek 2 lutego br, odbył się organizowany jak co roku Dzień Seniora. Jego obchody rozpoczęły się w naszym kościele ofiarą Mszy świętej. Po Mszy świętej wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do Domu Socjalnego na przyjęcie zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Kółko Rolnicze. Spotkanie uświetnił występ zespołu Folkowianie z Ośrodka Caritas MB Różańcowa w Grzawie prezentujący twórczość ludową. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego święta, a także naszym drogim seniorom i chorym serdecznie dziękujemy i życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Galeria zdjęć....
foto: Jan Gałecki

czytaj dalej >>>

źródło strony: Grzawa.eu


* Początki KGW
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.08.25     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Koło Gospodyń Wiejskich powstało na zebraniu założycielskim w listopadzie 1957 roku.
Głównym inspiratorem był Powiatowy Związek Kółek Rolniczych w Pszczynie, gdzie prezesem był Walter Grudzka, a pośrednim założycielem była Pani Taska żona kierownika szkoły w Miedźnej.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Grzawa.eu


* Jak u nos powstawało KGW...
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.08.06     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Zapraszamy do lektury :)

czytaj dalej >>>

źródło strony: Grzawa.eu


* Pyszna rywalizacja gospodyń i jubileusz KGW
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.11.23     dodał: admin
sołectwo Grzawa

W środę w Domu Kultury w Woli odbył się konkurs kulinarny "Nasze kulinarne dziedzictwo". Imprezę połączono z jubileuszem 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich na ziemiach polskich oraz Gościną Zespołów Foklorystycznych.
Do kulinarnej rywalizacji stanęło sześć kół gospodyń wiejskich działających na terenie gminy Miedźna. Tematem przewodnim była gęsina.
Jury, w skład którego weszli m.in. posłanka Mirosława Nykiel, starosta Paweł Sadza czy wójt gminy Miedźna, Bogdan Taranowski nie miało łatwego zadania. Oprócz gęsi pod różnymi postaciami (z żurawiną, faszerowaną czy z jabłkami) gospodynie serwowały różnego rodzaju kapusty, przekąski czy desery.
Ostatecznie najlepsze okazało się KGW z Woli, które będzie reprezentowało gminę Miedźna w konkursie powiatowym.
Wczoraj także świętowano 150-lecie Kół Gospodyń Wiejskich na ziemiach polskich. Była to okazja do podziękowań dla członkiń za społeczną pracę na rzecz społeczności lokalnych, a także do wręczenia nagród i odznaczeń.
Na zakończenie goście wzięli udział w Gościnie Zespołów Folklorystycznych.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Pszczynska.pl


* Podziękowanie za zebrane plony
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.09.16     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Prastara uroczystość jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej oraz kulturze polskiej wsi. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą istotę tej prastarej uroczystości.

czytaj dalej >>>

źródło strony: ParafiaGrzawa.pl


* XII Biesiada Grzawska
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.05.21     dodał: admin, autor: Meggy
sołectwo Grzawa

W sobotę 14 maja w Domu Socjalnym w Grzawie odbyła się XII Biesiada Grzawska organizowana przez Radę Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich, na której bawiło się blisko 150 osób. Dobra muzyka i świetne humory dopisywały biesiadnikom od początku imprezy dzięki wsparciu prowadzącego, Pana Bogusława Musiolika.

czytaj dalej >>>

źródło strony: biesiada.grzawa.eu


* Dzień Seniora
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.02.20     dodał: TM
sołectwo Grzawa

W czwartek, 18 lutego, odbył się organizowany co roku Dzień Seniora. Jego obchody rozpoczęły się w naszym kościele ofiarą Mszy świętej, podczas której ksiądz proboszcz udzielił wszystkim chorym sakramentu namaszczenia, a następnie każdemu błogosławieństwa lourdzkiego. Po Mszy świętej wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do Domu Socjalnego na przyjęcie zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Kółko Rolnicze. Spotkanie uświetnił występ zespołu Folkowianie z Ośrodka Caritas MB Różańcowa w Grzawie prezentujący twórczość ludową. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego święta, a także naszym drogim seniorom i chorym serdecznie dziękujemy i życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Grzawa.eu


* Andrzjeki - było tak.....
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.12.04     dodał: admin / autor: Meggy
sołectwo Grzawa

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb... Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Tak właśnie było 28.11.2015 w Domu Socjalnym w Grzawie................

czytaj dalej >>>

źródło strony: andrzejki.Grzawa.eu


* Dzień Seniora - 11 lutego 2015
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.01.30     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Zarządy Koła Gospodyń Wiejskich, Kółka Rolniczego wraz z księdzem proboszczem serdecznie zapraszają wszystkich seniorów t.j.rencistów,emerytów i chorych na tegoroczny Dzień Seniora,który odbędzie się 11 lutego b.r.
Msza święta będzie odprawiona o godz.11.oo po czym zapraszamy na wspólne biesiadowanie przy stole w Domu Socjalnym.

Organizatorzy

czytaj dalej >>>

źródło strony: ParafiaGrzawa.pl


* Tak smakuje miedźniańska ziemia
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2014.10.18     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Jeśli przyjąć, że przez żołądek trafia się do serca, to z pewnością wczoraj panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Miedźna podbiły serca wszystkich.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Pszczynska.pl


* Historia Kół Gospodyń Wiejskich
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2014.12.14     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Pierwsze koło gospodyń pod nazwą „Towarzystwo Gospodyń” powstało w 1866 roku w Piasecznie k/Gniewa na Pomorzu, a pierwsze o nazwie KGW, nazwie która obowiązuje do dziś, założyła Filipina Płaskowicka w Janisławicach w woj. łódzkim w 1877 roku. Dawniej koła gospodyń koncentrowały swoje działania głównie w obszarach wzajemnej pomocy w pracach gospodarskich, prowadzeniu wypożyczalni naczyń, organizowaniu wiejskich uroczystości i odpustów, rozprowadzaniu kurczaków i młodej trzody chlewnej. Dziś Koła Gospodyń Wiejskich to organizacja stanowiąca liczącą się bazę samorządu rolniczego, która może podejmować szereg działań gospodarczych i społecznych na wsi.

czytaj dalej >>>

źródło strony: http://kolkarolnicze.eu/O-nas/Kola-Gospodyn-Wiejskich


Działania w roku 2015
Wioski w internecie - strony internetowe wiosek - Grzawa
 
Wysuwany Like Box - www.blog.klocus.pl
facebook