Koło Gospodyń Wiejskich

* Dzień Seniora - zaproszenie
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2018.02.03     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Kółko Rolnicze wraz z Kołem Gospodyń wiejskich w Grzawie zapraszają wszystkich seniorów, emerytów i rencistów na Dzień Seniora 13 lutego 2018 roku; msza święta zostanie odprawiona o godzinie 11.00, po której odbędzie się spotkanie w Domu Socjalnym.

czytaj dalej >>>

źródło strony: kgw.Grzawa.eu


* Początki KGW
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.08.25     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Koło Gospodyń Wiejskich powstało na zebraniu założycielskim w listopadzie 1957 roku.
Głównym inspiratorem był Powiatowy Związek Kółek Rolniczych w Pszczynie, gdzie prezesem był Walter Grudzka, a pośrednim założycielem była Pani Taska żona kierownika szkoły w Miedźnej.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Grzawa.eu


* Jak u nos powstawało KGW...
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.08.06     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Zapraszamy do lektury :)

czytaj dalej >>>

źródło strony: Grzawa.eu


* Pyszna rywalizacja gospodyń i jubileusz KGW
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.11.23     dodał: admin
sołectwo Grzawa

W środę w Domu Kultury w Woli odbył się konkurs kulinarny "Nasze kulinarne dziedzictwo". Imprezę połączono z jubileuszem 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich na ziemiach polskich oraz Gościną Zespołów Foklorystycznych.
Do kulinarnej rywalizacji stanęło sześć kół gospodyń wiejskich działających na terenie gminy Miedźna. Tematem przewodnim była gęsina.
Jury, w skład którego weszli m.in. posłanka Mirosława Nykiel, starosta Paweł Sadza czy wójt gminy Miedźna, Bogdan Taranowski nie miało łatwego zadania. Oprócz gęsi pod różnymi postaciami (z żurawiną, faszerowaną czy z jabłkami) gospodynie serwowały różnego rodzaju kapusty, przekąski czy desery.
Ostatecznie najlepsze okazało się KGW z Woli, które będzie reprezentowało gminę Miedźna w konkursie powiatowym.
Wczoraj także świętowano 150-lecie Kół Gospodyń Wiejskich na ziemiach polskich. Była to okazja do podziękowań dla członkiń za społeczną pracę na rzecz społeczności lokalnych, a także do wręczenia nagród i odznaczeń.
Na zakończenie goście wzięli udział w Gościnie Zespołów Folklorystycznych.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Pszczynska.pl


* Podziękowanie za zebrane plony
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.09.16     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Prastara uroczystość jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej oraz kulturze polskiej wsi. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą istotę tej prastarej uroczystości.

czytaj dalej >>>

źródło strony: ParafiaGrzawa.pl


* XII Biesiada Grzawska
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.05.21     dodał: admin, autor: Meggy
sołectwo Grzawa

W sobotę 14 maja w Domu Socjalnym w Grzawie odbyła się XII Biesiada Grzawska organizowana przez Radę Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich, na której bawiło się blisko 150 osób. Dobra muzyka i świetne humory dopisywały biesiadnikom od początku imprezy dzięki wsparciu prowadzącego, Pana Bogusława Musiolika.

czytaj dalej >>>

źródło strony: biesiada.grzawa.eu


* Dzień Seniora
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.02.20     dodał: TM
sołectwo Grzawa

W czwartek, 18 lutego, odbył się organizowany co roku Dzień Seniora. Jego obchody rozpoczęły się w naszym kościele ofiarą Mszy świętej, podczas której ksiądz proboszcz udzielił wszystkim chorym sakramentu namaszczenia, a następnie każdemu błogosławieństwa lourdzkiego. Po Mszy świętej wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do Domu Socjalnego na przyjęcie zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Kółko Rolnicze. Spotkanie uświetnił występ zespołu Folkowianie z Ośrodka Caritas MB Różańcowa w Grzawie prezentujący twórczość ludową. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego święta, a także naszym drogim seniorom i chorym serdecznie dziękujemy i życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Grzawa.eu


* Andrzjeki - było tak.....
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.12.04     dodał: admin / autor: Meggy
sołectwo Grzawa

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb... Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Tak właśnie było 28.11.2015 w Domu Socjalnym w Grzawie................

czytaj dalej >>>

źródło strony: andrzejki.Grzawa.eu


* Dzień Seniora - 11 lutego 2015
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.01.30     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Zarządy Koła Gospodyń Wiejskich, Kółka Rolniczego wraz z księdzem proboszczem serdecznie zapraszają wszystkich seniorów t.j.rencistów,emerytów i chorych na tegoroczny Dzień Seniora,który odbędzie się 11 lutego b.r.
Msza święta będzie odprawiona o godz.11.oo po czym zapraszamy na wspólne biesiadowanie przy stole w Domu Socjalnym.

Organizatorzy

czytaj dalej >>>

źródło strony: ParafiaGrzawa.pl


* Tak smakuje miedźniańska ziemia
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2014.10.18     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Jeśli przyjąć, że przez żołądek trafia się do serca, to z pewnością wczoraj panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Miedźna podbiły serca wszystkich.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Pszczynska.pl


* Historia Kół Gospodyń Wiejskich
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2014.12.14     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Pierwsze koło gospodyń pod nazwą „Towarzystwo Gospodyń” powstało w 1866 roku w Piasecznie k/Gniewa na Pomorzu, a pierwsze o nazwie KGW, nazwie która obowiązuje do dziś, założyła Filipina Płaskowicka w Janisławicach w woj. łódzkim w 1877 roku. Dawniej koła gospodyń koncentrowały swoje działania głównie w obszarach wzajemnej pomocy w pracach gospodarskich, prowadzeniu wypożyczalni naczyń, organizowaniu wiejskich uroczystości i odpustów, rozprowadzaniu kurczaków i młodej trzody chlewnej. Dziś Koła Gospodyń Wiejskich to organizacja stanowiąca liczącą się bazę samorządu rolniczego, która może podejmować szereg działań gospodarczych i społecznych na wsi.

czytaj dalej >>>

źródło strony: http://kolkarolnicze.eu/O-nas/Kola-Gospodyn-Wiejskich


Działania w roku 2015
Wioski w internecie - strony internetowe wiosek - Grzawa
 
Wysuwany Like Box - www.blog.klocus.pl
facebook